مراسم تقدیر از آزمایشگاه‌های برگزیده شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

در نشست مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور، از ۲۰ آزمایشگاه برتر عضو شبکه آزمایشگاهی تقدیر شد. آزمایشگاه‌های برتر معرفی شده در این مراسم بر اساس ارزیابی فعالیت‌هایشان در سال ۹۹ انتخاب شدند.

حائز اهیمت می باشد شرکت پارسیان بهینه پایش با چهار پله صعود در این ارزیابی ، موفق به کسب عنوان چهارم گردید.

در این نشست، رضا اسدی‌فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به خانواده بزرگ این شبکه، گفت: این پلتفرم یک برنامه بی‌بازگشت است و به یک مطالبه ملی در کشور بدل شده است. متقاضیان استفاده از این خدمات هر روز بیشتر می‌شوند.

 

وی افزود: باید سعی کنیم پوشش اعضای شبکه را بیشتر و بخش خصوصی و دولتی را برای عضویت در این زیرساخت فناورانه ترغیب کنیم. در هیچ جای دنیا چنین ساختاری وجود ندارد که مراکز آزمایشگاهی، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران به چنین تخفیفات و حمایت‌هایی به راحتی دسترسی داشته باشند. شبکه آزمایشگاهی در دنیا نظیر ندارد.

سدی‌فرد ادامه داد: ایجاد مرکز تعمیر و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی نیز تلاش دیگری است که یک سال از عمر آن می گذرد و قرار است به بهینه سازی بهره برداری از تجهیزات آزمایشگاهی خارج از خدمات دهی، تعمیر و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی و کمک به اجاره، مبادله و فروش تجهیزات نوسازی شده منجر شود.

 

وی همچنین، گفت: سال ۹۸ حدود ۶۰۰ آزمایشگاه در شبکه عضو بودند که این عدد سال ۱۴۰۰ به یک هزار و ۱۴۱ مورد رسیده است. ۱۴۶ پژوهشگاه و مرکز تحقیقات، ۵۴۲ دانشگاه، ۱۰ پارک فناوری و ۴۴۳ شرکت عضو شبکه آزمایشگاهی هستند.

بر اساس نتایج هفتمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرکز پژوهش متالورژی رازی، بنیاد علوم کاربردی رازی، مرکز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی شریف، شرکت پارسیان بهینه پایش، شرکت بیم‌گستر تابان، پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت مهندسی مشاور آزمون فولاد، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت کیفیت آزمای جنوب، به ترتیب، ۱۰ رتبه اول شبکه آزمایشگاهی هستند.

 

ترک نظر

رسالت شمالی- کوچه شهید بهروز بدرالدینی- پلاک 1

هرمزگان - بندرعباس

09177665357

در تلگرام و واتس اپ با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: 7:00 - 15:00 پنجشنبه : 7:00 - 13:30

درخواست آزمون

info@ParsianLabs.com
Open chat