24 مهر، روز جهانی غذا

بیست و چهارم مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست.

این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

هر سال حدود ۱۵۰ کشور جهان روز جهانی غذا را برای توجه جهانی به سایه سیاه فقر و گرسنگی گرامی می‌دارند. در این روز، سازمان‌های بین‌المللی، برای برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می‌کنند.

جشن روز جهانی غذا 2021 امروز آغاز شد ، با یک رویداد جهانی که در آن شرکت کنندگان خاطرنشان کردند که در حالی که چالش های گرسنگی جهانی ، بحران آب و هوا و کووید 19 همچنان وحشتناک هستند ، اما شتاب جدیدی نیز وجود دارد انرژی پشت تلاش ها برای تغییر سیستم های غذایی و غذایی ، که آنها را برای هدف مناسب تر می کند.

اجلاس سیستم های غذایی سازمان ملل متحد در ماه گذشته نقشه های گسترده ای از چگونگی حرکت جهان در جهت تغییر ساختارهای تولید ، توزیع و مصرف غذاهای ما را ترسیم کرد.

QU Dongyu ، مدیرعامل سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد در سخنرانی خود در جشن روز جهانی غذا به میزبانی فائو گفت: “ما با هم آستین های خود را بالا زده ایم تا پیاده سازی را هدایت کرده و تحول را ایجاد کنیم.” وی همچنین به مشارکت انجمن جهانی غذا در اوایل ماه جاری در رم اشاره کرد – جنبشی جهانی که به دنبال استفاده از انرژی و خلاقیت جوانان برای شکل گیری آینده ای بهتر برای غذای ما است.

منبع خبر:https://www.fao.org/brussels/news/detail/en/c/1416785

 

ترک نظر

آدرس واحد آزمایشگاه و آموزش

هرمزگان - بندرعباس-رسالت شمالی- کوچه شهید بهروز بدرالدینی- پلاک 1 شماره تماس:33661582-076

آدرس واحد بازرسی و نمونه برداری

بندرعباس،اسكله شهيد رجايي‌،محوطه كانتينري مبشر نور دريا ،دفتر بازرسي و نمونه برداري شرکت پارسیان بهینه پایش تلفن تماس:33524781-076

09177665357

در تلگرام و واتس اپ با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: 7:00 - 15:00 پنجشنبه : 7:00 - 13:30